top of page

MLT (MICRO LASER TECHNOLOGY)

logo-left.png
Packaging_Sample_Kraft.jpg

Micro Laser Technology (MLT), 2000 yılında Almanya’nın Münih şehri yakınlarında Kirchheim’de kurulmuştur.

Özel olarak yapılmış lazer proses sistemleri için kaliteli ve dayanıklı malzeme üretimi yapan firma, sektörün önde gelen kuruluşlarından biridir. Makinalarıyla  perforasyon, çizme, kolay açılmayı sağlayan çentikleme ,kesim ve markalama sistemleri yapılabilinmektedir.

– MLT lazerli perforasyon sistemleri kağıt  folyo veya hertürlü flexible ambalaj malzemesine temassız delikler veya kör delikler açar. Burada pozisyona, delik çapına ve delik mesafelerine tam olarak uyulur.

– MLT Laser Scribing yöntemimizle plastik ambalajlar ve başka malzemeler tam olarak belirlenmiş bir yerinde çizilir. Malzemenin bu şekilde amaca uygun olarak zayıflatılması ile ambalajın kolayca açılması sağlanır.

– MLT Laser Marking sistemleri ürün güvenliği, serileştirme ve gerçek zamanlı sertifikalandırma için High-End çözümler sunar. İntihal güvenliği çözümleri lazer sistemlerimizle en iyi şekilde uygulanabilir.

– Lazer kesim sistemleri için farklı şekiller ve konturlar esnek bir şekilde elde edilebilir. Malzeme en yüksek hassasiyetle kesilir. Üretim esnasında farklı kesim desenleri arasında anında geçiş mümkündür.

LAZER SİSTEMİNİN KULLANILDIĞI SEKTÖRLER;

– Tütün endüstrisi hat şeklindeki sigara uç kağıtlarının perforasyonu ve üretilmiş sigaraların doldurma makinesi içerisinde online perforasyonu için MLT lazer perforasyon sistemleri kullanır.

– Ambalaj endüstrisi ; Lazer perforasyon, lazer scribing ve lazer kesme işlemleri ambalaj folyolarında ve ayakta duran torba ambalajlarda kullanılır. Hem gıda hem de gıda dışı endüstri gittikçe artan oranda Easy Opening fonksiyonlu ambalajlardan faydalanmaktadır.

– Kağıt endüstrisi; Çok sayıda karton ambalajda artık pencereler bulunur ve bunlar lazer ile açılır. “Paperwindow” gibi en yeni ambalajlar folyo ve kağıdı birleştirir. Sigara uç kağıtlarıMLT lazerleri ile perfore edilir. MLT lazer tekniği perforasyon ve kesme uygulamalarıyla banknotların da güvenliğini sağlar.

** 11 Kasım 2018 tarihi itibariyle resmi temsilciliğimiz başlayacaktır.

MLT-Packaging-Final

MLT-Packaging-Final

Play Video
IMG-20180107-WA0057.jpg
bottom of page